inseminacjeOLMEDICAL Częstochowa oferuje – inseminacja domaciczna, Zapłodnienie in vitro Częstochowa

Wskazania do inseminacji domacicznej to:

  • czynnik szyjkowy /wrogi śluz-test PCT dodatni, obecność przeciwciał p/plemnikowych/,
  • czynnik męski: obniżone parametry nasienia / 10-20 mln/ml, 30-50% ruchu a+b/,
  • endometrioza I,II stopień,
  • zaburzenia owulacji,
  • niepłodność idiopatyczna /niewyjaśnionego pochodzenia/.

Zapłodnienie in vitro Częstochowa

Przed przystąpieniem do inseminacji konieczne jest posiadanie przez obu partnerów następujących badań:

  • Hbs, anty Hbs,HCV, HIV, VDRL.

Podczas przygotowania do inseminacji pacjentka poddawana jest stymulacji hormonalnej, której celem jest wywołanie wzrostu pęcherzyków jajnikowych i uzyskanie 2-3 dojrzałych pęcherzyków.

Stymulacja odbywa się pod kontrolą usg. Gdy pęcherzyki osiągną odpowiedni stan dojrzałości pacjentka przyjmuje lek wywołujący owulację. Po 24-44 godzinach od podania leku przeprowadza się zabieg inseminacji. Partner w dniu zabiegu oddaje w Centrum  Medycznym OLMEDICAL nasienie – poprzez masturbację po 3-5 dniowej przerwie we współżyciu płciowym. Nasienie poddaje się odpowiedniej preparatyce a następnie podaje się do macicy za pomocą specjalnego cewnika-katetera inseminacyjnego.

Inseminacja jest bezbolesna. Zabieg ten jest wykonywany bez znieczulenia. Lekarz kontroluje przebieg inseminacji przy pomocy usg. Po zabiegu pacjentka pozostaje na fotelu ginekologicznym przez około 15 minut.

Dokumentacja

Zabieg inseminacji poprzedzony jest podpisaniem umowy o dokonanie inseminacji domacicznej nasieniem męża. Po przeprowadzonym zabiegu pacjenci otrzymują protokół inseminacji zawierający dane dotyczące parametrów  nasienia przed oraz po preparatyce, wielkości pęcherzyków i grubości endometrium.

Wyniki

Dzięki zapłodnienie in vitro Częstochowa uzyskuje się ciążę u około 16-28% pacjentów. Efektywność można oceniać po wykonaniu minimum 3 zabiegów. W przypadku przeprowadzenia 5-6 nieudanych inseminacji pacjentów kwalifikuje się do programu zapłodnienia pozaustrojowego. Ściśle współpracujemy z renomowanym ośrodkiem leczenia niepłodności, posiadającym umowę na wykonywanie procedur in vitro z NFZ. Lekarze kwalifikują pacjentki i wykonują część procedury w ramach programu in vitro bezpośrednio w Centrum Medycznym OLMEDICAL.

Nowości