CBCT komputerowa tomografia stomatologiczna

CBCT komputerowa tomografia stomatologiczna jest to nic innego, jak stożkowa tomografia komputerowa, która charakteryzuje się tym, że daje możliwość dokładnego, a zarazem trójwymiarowego zbadania wszystkich struktur tkanek szczęki, jak również jej okolic. Jest to jedna z najpopularniejszych metod w obecnych czasach, jeżeli chodzi obrazowanie wewnątrzszczękowe. Metodę tę bardzo często stosuje się przede wszystkim w laryngologii, jak również chirurgii stomatologicznej. CBCT komputerowa tomografia stomatologiczna Częstochowa to gwarancja rzetelnego przeprowadzenia badania.

Jakie są przeciwwskazania odnośnie przeprowadzania takiego badania?

Przeciwwskazań odnośnie przeprowadzenia takiego badania nie ma zbyt wiele. Do jednych z nich można zaliczyć na przykład ciążę albo okres karmienia piersią. Poza tym, we wszystkich innych przypadkach można to badanie bez jakiegokolwiek problemu przeprowadzać, jeżeli tylko zajdzie taka potrzeba. CBCT komputerowa tomografia stomatologiczna Częstochowa jest bezpiecznym badaniem dla organizmu człowieka.

Kiedy warto wykonać takie badanie?

Badanie takie warto przeprowadzić w sytuacjach, które wymagają przeprowadzenia specjalistycznego zabiegu chirurgicznego, ale również, jeżeli chcemy sprawdzić stan naszych zębów po leczeniu kanałowym. Dzięki temu możemy w odpowiedni sposób zobaczyć co dzieje się w wewnątrz naszego uzębienia i  razie potrzeby lekarz stomatolog jest w stanie w odpowiedni sposób nam pomóc i dobrać stosowne leczenie.

Nowości