Implanty stomatologiczne Częstochowa

Piękny i zdrowy uśmiech jest najlepsza wizytówką każdego człowieka. Wszelkie braki w uzębieniu mogą negatywnie wpływać na naszą samoocenę, komfort życia, ale również być przyczyną poważniejszych schorzeń. Implantologia polega na wszczepieniu implantów w celu uzupełnieniu braków zębowych u pacjenta.

Implanty stomatologiczne Częstochowa stanowią zamienniki naturalnego korzenia zęba, są wykonane najczęściej z tytanu, który charakteryzuje się wysoką wytrzymałością. Sama procedura obejmuje kilka kroków, które gwarantują kompleksową diagnostykę i leczenie.

Wykorzystując specjalistyczne narzędzia diagnostyczne m.in. tomografię komputerową, badanie RTG lekarz na podstawie ogólnego stanu zdrowia i jamy ustnej decyduje o najodpowiedniejszej metodzie aplikacji implantów. Zabieg chirurgiczny polega na wywierceniu otworu w zębach, aby umieścić w nim implanty stomatologiczne Częstochowa, które są w postaci tytanowych śrub. W dalszej kolejności konieczne jest wygojenie się rany i zrośnięcie się implantów z kośćmi żuchwy lub szczęki, okres ten może trwać od trzech do sześciu miesięcy.  Po tym czasie wkręca się tzw. śrubę gojącą, ułatwiającą proces gojenia oraz modelującą kształt dziąsła. Po całkowitej regeneracji można przystąpić do umocowania koron, protez lub mostów, które przygotowywane są w laboratorium protetycznym. Ostatnim etapem jest umieszczenie rekonstrukcji protetycznej na implancie.

Implantologia jest obecnie najpopularniejszą i najskuteczniejszą metodą na odbudowanie uszkodzonych zębów. Orientacyjny koszt takiego zabiegu szacowany jest po wykonaniu pełnej diagnostyki, w przypadku korony na implancie wynosi on ok. 2000 zł. Wraz z lekarzem wybierane jest rozwiązanie dopasowane do indywidualnych potrzeb i możliwości pacjenta.

Nowości