Leczenie kanałowe pod mikroskopem endodoncja mikroskopowa OLMEDICAL Częstochowa

Polega na leczeniu próchnicy, chorób przyzębia (paradontopatie) i błon śluzowych.
Obejmuje również leczenie endodontyczne (kanałowe), które jest powikłaniem próchnicy i alternatywą dla usunięcia zęba.

Leczenie endodontyczne jest skomplikowanym i wymagającym dużej precyzji zabiegiem. Wykonywany jest z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu m.in mikroskopu zabiegowego.

LEKARZE: TOMASZ OLEK (leczenie endodontyczne).

 

    Stomatologia zachowawcza Częstochowa to dział medycyny zajmujący się profilaktyką oraz leczeniem ubytków tkanek zębów pochodzenia próchnicowego i niepróchnicowego. Oprócz tego zajmuje się również rozpoznawaniem oraz leczeniem chorób błony śluzowej jamy ustnej oraz chorób tkanek przyzębia.

    Działania profilaktyczne to czynności, które mają zapobiegać powstawaniu próchnicy lub zatrzymać rozwój już istniejącej. Najpopularniejszymi zabiegami z tego zakresu jest lakierowanie i lakowanie zębów. Lakierowanie zębów polega na pokryciu zdrowych zębów(bez ubytków próchnicowych) lakierem zawierającym duże stężenie fluoru, którego zadaniem jest wzmacnianie szkliwa oraz chronienie go przed szkodliwym działaniem bakterii. Lakowanie to zabezpieczanie bruzd zębów 6 specjalnym lakiem szczelinowym, również zawierającym fluor. Zabieg ten jest niezwykle ważny, ponieważ często zapominamy, że zęby 6 pojawiają się w jamie ustnej od razu jako zęby stałe, dlatego trzeba dbać o nie ze szczególną starannością. Lakowanie wskazane jest również we wszystkich innych zębach trzonowych, czyli od 6 do 8. Spowodowane jest to faktem iż budowa anatomiczna tych zębów sprawia, że bardzo często w ich zagłębieniach zalegają resztki jedzenia będące pierwszym krokiem do pojawienia się próchnicy.

   Zaraz po profilaktyce najczęstszymi działaniami jakimi zajmuje się stomatologia zachowawcza Częstochowa jest leczenie ubytków próchnicowych. Próchnica to choroba cywilizacyjna, która dotyczy praktycznie każdego z nas, bez względu na rasę czy pochodzenie. Jest to rodzaj choroby infekcyjnej spowodowanej bakteriami, które w połączeniu z cukrami pochodzącymi z pożywienia działają niszczycielsko na tkanki naszych zębów.

 

 

Nowości