Tomografia zębów

Tomografia zębów jest to nic innego, jak jeden z rodzajów metod diagnostycznych, który opiera się przede wszystkim na uzyskanie obrazów tomograficznych badanego obszaru. Jest to technika obrazowania wewnętrznych struktur naszego uzębienia oraz szczęki. Szczególnie pomocna okazuje się być w przypadku wystąpienia poważnych urazów w jamie ustnej. Dzięki tomografii zębów można szybko i precyzyjnie zobacz co dzieje się z naszymi zębami i podjąć niezbędne działania w celu ustabilizowania sytuacji zdrowotnej pacjenta. Tomografia zębów Częstochowa to gwarancja odpowiedniego przeprowadzenia badania.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania tomografii zębów?

Do jednych z głównych przeciwwskazań odnośnie przeprowadzenia tomografii zębów są takie kwestie jak: ciąża oraz okres karmienia piersią. I są jedynie dwa przeciwwskazania, które wykluczają możliwość zastosowania takiego badania u danego pacjenta. We wszystkich innych przypadkach badanie to można wykonywać bez jakiegokolwiek problemu. Tomografia zębów Częstochowa jest nie tylko bezpieczna dla naszego organizmu, ale również bardzo skuteczna w rozwiązywaniu problemów z uzębieniem.

Kiedy warto wykonać tomografię zębów?

Tomografię zębów warto wykonać przede wszystkim wtedy, kiedy sprawdzić, jak przedstawia się stan naszego uzębienia po zastosowaniu leczenia kanałowego, ale również wtedy, gdy w naszej jamie ustnej pojawiły się stany zapalne oraz próchnica. Tomografia zębów jest również wykonywana w sytuacji, gdy pacjent brał czynny udział w jakimś wypadku i jego zęby uległy degradacji.

 

Nowości