Stomatolog dziecięcy Częstochowa to lekarz specjalizujący się w leczeniu stomatologicznym uzębienia dzieci. Można spotkać się również z terminem pedodonta. Osoba na tym stanowisku powinna cechować się pogodnym usposobieniem, wzbudzającym zaufanie. Jest to istotne ze względu na to, że wrażenia z pierwszej wizyty u dentysty są niezwykle ważne. Dzieci to bardzo wymagająca grupa pacjentów, dlatego umiejętność nawiązywania z nimi dobrej relacji, zwłaszcza podczas stresującej wizyty u dentysty, jest kluczowa.

    Higiena jamy ustnej powinna rozpocząć się w momencie pojawienia się pierwszego mlecznego ząbka. Na początku polega ona na przecieraniu zęba i dziąseł gazą nasączoną rumiankiem, niestety nie zawsze jest to wykonalne, wszystko zależy od współpracy dziecka. Można również zastosować gryzaki ze szczoteczką do zębów. W momencie gdy nasze dziecko osiągnie wiek 2-3 lat warto wybrać się na wizytę adaptacyjną do stomatologa dziecięcego (np. Stomatolog dziecięcy Częstochowa).

    Wizyta adaptacyjna to moment, w którym dziecko zaznajamia i oswaja się z miejscem jakim jest gabinet dentystyczny. Poznaje sprzęty i całe otoczenie. Odpowiednie podejście lekarza stomatologa odgrywa tutaj ogromną rolę, ponieważ stworzenie pozytywnej atmosfery wpływa na całokształt obrazu dziecka na temat gabinetu dentystycznego. Jeśli zależy nam na tym, żeby dziecko korzystało z usług stomatologicznych bez strachu, nie należy rozpoczynać tej przygody bezpośrednio od leczenia zębów. Warto zaplanować wcześniejszą wizytę adaptacyjną, która zapewne wpłynie korzystnie na nasze dziecko.

Nowości