Profesjonalna higienizacja  zębów to jeden z elementów profilaktyki stomatologicznej. Zabieg ten wykonywany jest przez dyplomowaną higienistkę stomatologiczną lub lekarza stomatologa. Według najnowszych wytycznych powinien być on wykonywany co 6 miesięcy lub według uznania, jednak zdarza się, że niektórzy pacjenci wymagają wizyt nawet co 3 miesiące (np. pacjenci implantologiczni lub periodontologiczni). Na profesjonalną  higienizację zębów składa się:

  • skaling;
  • piaskowanie zębów;
  • instruktażu higieny jamy ustnej.

    Skaling polega na usuwaniu kamienia nazębnego za pomocą specjalnego urządzenia ultradźwiękowego. Kamień to nic innego jak długotrwale zalegające bakterie, które utwardzają się pod wpływem działania naszej śliny. Ma on niekorzystny wpływ na dziąsła i zęby. Zaleganiu kamienia najczęściej towarzyszy stan zapalny dziąseł, czyli chyba wszystkim znane krwawiące dziąsła. Długotrwałe zaleganie kamienia na zębach może prowadzić do parodontozy, dlatego warto zdecydować się na skaling (np. scaling Częstochowa), aby cieszyć się swoimi zębami jak najdłużej.

    Piaskowanie zębów to usuwanie przebarwień, których źródłem są barwniki z pożywienia takie jak: kawa, herbata, wino itp. oraz papierosy. Podczas tego zabiegu wykorzystuje się piasek o bardzo małej wielkości ziaren, który pod ciśnieniem razem z wodą usuwa nieestetyczne barwy z naszych zębów. Jest on bezbolesny i poprawia estetykę naszych zębów, ponieważ może zmienić ich kolor o pół tonu. Piaskowanie zębów scaling Częstochowa to pierwszy krok do zdrowego i pięknego uśmiechu.

Nowości