Czym są licówki?
Licówki dentystyczne są cienkimi nakładkami zakładanymi na przednie części zęba za pomocą specjalnego kleju. Licówki pełnią przede wszystkim funkcje estetyczną, poprawiają wygląd zębów, korygują wygląd, w tym kształt, koloryt i fakturę. Licówkami można odbudować zęba, ale i skorygować zgryz czy ukryć diastemę.

Kiedy można założyć licówki?

Przed przystąpieniem do zabiegu należy przejść kwalifikację lekarską. Zęby muszą być wyleczone z próchnicy, stomatolog ocenia ich kształt, stan szkliwa, sprawdza zgryz, a także stan zdrowia dziąseł. Konieczne jest usunięcie kamienia nazębnego oraz osadów z powierzchni szkliwa. Zaleca się jak najmniejszą ingerencję, toteż przeważnie dentysta dobiera tak kształt licówki, aby uniknąć jej szlifowania. Przeważnie wykonuje się zdjęcie panoramiczne uzębienia, czasami konieczne jest wykonanie modelu z wosku (wax-up).

Jak przebiega proces zakładania licówek?

Po dokonaniu kwalifikacji lekarskiej, na następnej wizycie, szlifuje się zęby (jeśli jest to wymagane), zabieg ten jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Następnie robi się odcisk zębów, na podstawie którego wykonane zostaną ostateczne licówki. Zanim to nastąpi, zakłada się licówki tymczasowe. Licówki porcelanowe zakłada się na ostatniej wizycie, po wytrawieniu zębów specjalnym żelem, mającym na celu zwiększenie przyczepności. Prawidłowo założone licówki służą z powodzeniem kilkanaście lat.

Gdzie założyć Licówki – Częstochowa

 

Po piękny uśmiech, który gwarantują licówki, najlepiej udać się do sprawdzonego specjalisty. Olmedical gwarantuje najwyższą jakość w Częstochowie.

Nowości