OLMEDICAL Częstochowa – Leczenie kanałowe jest powszechnie wykonywanym zabiegiem stomatologicznym stosowanym w leczeniu infekcji w centrum zęba. Leczenie kanałowe charakteryzuje się wysokim wskaźnikiem powodzenia i może uratować ząb, który w przeciwnym razie zostałby utracony z powodu infekcji i musiałby zostać usunięty.

Dlaczego potrzebne jest leczenie kanałowe pod mikroskopem Częstochowa?

Niepoddanie się leczeniu kanałowemu może stać się bardzo bolesne, a nawet doprowadzić do trwałej utraty zęba. Powodem zakażenia zęba są bakterie żyjące w jamie ustnej, które atakują i wdzierają się do zęba. Istnieje kilka powodów, dla których może do tego dojść, w tym:

  • Próchnica zębów (w wyniku złej higieny jamy ustnej)
  • Wypełnienia, które pękły lub są nieszczelne
  • Urazy zębów.

Skuteczne leczenie kanałowe pod mikroskopem Częstochowa pozwoli złagodzić ból spowodowany infekcją i uratować dotknięty nią ząb (jeśli infekcja zostanie wcześnie wykryta).

Objawy, kiedy potrzebny jest leczenie kanałowe

Aby dowiedzieć się, czy potrzebujesz leczenia kanałowego, czy nie, konieczne jest wykonanie zdjęcia rentgenowskiego. Nasz zespół będzie w stanie stwierdzić, czy naturalny ząb (a konkretnie miazga) uległ zakażeniu. Jeżeli miazga zęba została uszkodzona przez infekcję, może być konieczne wykonanie leczenia kanałowego. Miazga jest najważniejszą częścią zęba, składa się z naczyń krwionośnych i tkanki łącznej. Miazga stanowi centrum zęba i jest miejscem, do którego dociera infekcja, co powoduje konieczność leczenia kanałowego.

Jeśli miazga zęba zostanie zainfekowana, możesz odczuwać

  • Bólu podczas picia lub jedzenia
  • Ból podczas gryzienia i żucia (nawet miękkich pokarmów)
  • Obluzowanie zęba.

U wielu pacjentów objawy ustępują i sądzą oni, że miazga zęba została wyleczona. Jest jednak zupełnie odwrotnie – mimo że ból mógł ustąpić, dzieje się tak dlatego, że miazga obumarła, a infekcja rozprzestrzeniła się na system kanałów korzeniowych.

 

Interwencja stomatologiczna i leczenie kanałowe pod mikroskopem Częstochowa jest jedynym zatwierdzonym sposobem leczenia, antybiotyki nie będą w stanie wyleczyć infekcji, a środki przeciwbólowe tylko tymczasowo znieczulą ból. Wczesne podjęcie leczenia znacznie zwiększa szanse na powodzenie terapii.

Nowości