Czym są bruzdy nosowo – wargowe?

Bruzdy nosowo – wargowe powstają wraz z wiekiem, niekiedy tuż po trzydziestym roku życia, a zdarza się i wcześniej. Z czasem skóra i mięśnie twarzy wiotczeją, ubywa tkanki tłuszczowej i kostnej. Zwiotczałe tkanki poddają się prawom grawitacji, w skutek czego policzki opadają i ulegają spłaszczeniu, nad nimi tworzy się tak zwana dolina łez, a od okolicy nozdrzy do kącików ust tworzą się brudy, przez które twarz przybiera zmęczony wyraz.

Jak odzyskać młodzieńczy wygląd?

W przypadku powstałych bruzd rozwiązaniem jest ich wypełnienie. W celu wypełnienia bruzd nosowo – wargowych używa się kwasu hialuronowego. Przed zabiegiem specjalista dokonuje analizy twarzy oraz mimiki. Lekarz wykonujący zabieg musi posiadać wiedzę, umiejętności oraz wyczucie estetyczne. Prawidłowo wykonana wolumetria daje natychmiastowe rezultaty, chociaż na końcowy efekt należy poczekać od trzech do czterech tygodni (wówczas można ocenić, czy nie będzie konieczny jeszcze jeden zabieg). Efekty wypełniania bruzd nosowo -wargowych utrzymują się od pół roku do roku, po tym czasie można ponowie poddać się zabiegowi. Zabieg może być wykonywany ze znieczuleniem, w tym celu używa się maści znieczulających miejscowo.

Wypełnianie bruzd nosowo – wargowych w Częstochowie

Jak w przypadku każdego zabiegu ingerującego w wygląd, należy zdać się na sprawdzonych specjalistów. Olmedical w Częstochowie zatrudnia tylko wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy oferują profesjonalne usługi i z pasją podchodzą do swojej pracy.

Nowości