Masaż gorącymi kamieniami

masaz goracymi kamieniamiMasaż gorącymi kamieniami ma działanie relaksacyjne, witalizujące i lecznicze na cały organizm, doskonale likwiduje wszelkie napięcia i bóle mięśni. Jest to wspaniała alternatywa relaksu dla zmęczonego, zestresowanego ciała i umysłu współczesnego człowieka.
Do masażu stosuje się gorące kamienie bazaltowe, którymi masuję się ciało, wykorzystując techniki masażu relaksacyjnego i akupresury. Zastosowanie wyjątkowego ciepła kamieni poprawia krążenie i metabolizm, oczyszcza organizm z toksyn, wpływa na ogólne rozluźnienie organizmu.
Masaż ten pozwala na szybsze dostarczanie substancji odżywczych do mięśni i wydalanie produktów przemiany materii, przez co szczególnie polecany jest osobom poddanym wysiłkowi fizycznemu.

Masaż hawajski Lomi Lomi Nui

lomi lomiLomi Lomi Nui to jeden z najpiękniejszych masaży świata. Nie jest to masaż schematyczny i często wychodzi poza wszelkie ramy. Masaż wykonywany przedramionami w rytm muzyki hawajskiej i tańca hula. Lomi daje bardzo głęboki relaks, dodaje energii i dystansu do świata. Ceremonia Lomi Lomi Nui ma działanie odprężające, poprawiające krążenie i stabilizację układu nerwowego. Masaż Lomi Lomi wyzwala pozytywne energie, które przyczyniają się do ponownego odkrycia przez człowieka radości i chęci do życia, a ponadto wnosi do świadomości wiele światła i miłości do wszystkiego, co go otacza, a co za tym idzie, prowadzi do pokochania samego siebie.
Dzięki masażowi można odblokować stłumione uczucia i emocje, rozpuścić napięcia w ciele,
a przede wszystkim pobudzić uzdrawiające siły naszego organizmu.
Po masażu pozostaje uczucie lekkości, błogości, zadowolenia, spełnienia i postrzegania siebie jako człowieka, przed którym świat stoi otworem i który nie lęka się żadnych zmian.

Masaż klasyczny

masaz klasycznyNajpopularniejszą formą masażu jest masaż klasyczny, który w zależności od sytuacji może być wykonywany w formie masażu częściowego lub całościowego. Stosuje się go w celu poprawienia stanu psychofizycznego pacjenta.
Prawidłowo wykonany masaż działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, zmniejsza tkankę tłuszczową, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy jak również łagodzi stres, przynosi ulgę i odprężenie.

Masaż bańką chińską

masaz banka chinskaPosiada nieocenioną moc w zastosowaniu w KURACJI ANTYCELLULITOWEJ. Pobudza on krążenie krwi i płynów ustrojowych, pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu, które przyczyniają się do powstawania cellulitu. W wyniku przyspieszenia przemiany materii następuje REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ.
Podciśnienie, które wytwarza się w bańce, powoduje zassanie skóry i tkanek leżących pod bańką, wpływając na intensywne ich przekrwienie, wyraźną poprawę stanu mało elastycznej skóry, ZMNIEJSZA CELLULIT, WYGŁADZA oraz UJĘDRNIA, posiada również wyjątkowe działanie lecznicze oraz znakomicie usuwa wszelkie blokady energetyczne.
Masaż bańką jest doskonały w trakcie odchudzania, na rozstępy, cellulit i mało elastyczną skórę. Polecany jest przede wszystkim dla osób prowadzących siedzący tryb życia, przemęczonych i zestresowanych oraz po wysiłku fizycznym.
Masaż bańka jest intensywny i może wywoływać pieczenie, czasem lekki ból – jeżeli mięśnie były bardzo napięte, oraz zaczerwienienie które jest prawidłowym odruchem. Po masażu pozostaje uczucie przyjemnego ciepła oraz rozluźnienia.

Masaż relaksacyjny

masaz relaksacyjnyDla osób zmęczonych, żyjących w ciągłym stresie, najodpowiedniejszą formę masażu stanowi masaż relaksacyjny. Prawidłowo wykonany masaż relaksacyjny pobudza skórę i mięśnie pacjenta (zmniejszając ich napięcie), przywraca prawidłowy rytm serca, jak również poprawia krążenie krwi.
Do tej formy masażu stosuje się zazwyczaj wszelkiego rodzaju aromatyczne zapachy (świece, kadzidełka) oraz odprężającą muzykę.
Spokojny i rytmicznie wykonany masaż niweluje stres oraz związane z nim dolegliwości, takie jak: różnego rodzaju bóle głowy i pleców, jak również zaburzenia koncentracji, depresję, czy też ogólne wycieńczenie organizmu.

 

Nowości